Faydalı Bilgiler

Çocuklar İçin 16 Eğitici ve Zeka Güçlendirici Kitaplar (Okumaya Yeni Başlayanlar İçin)

cocuklar-icin-16-egitici-ve-zeka-guclendirici-kitaplar-okumaya-yeni-baslayanlar-icin

Çocuklar İçin 16 Eğitici ve Zeka Güçlendirici Kitaplar (Okumaya Yeni Başlayanlar İçin) – Çocuğunuzun eğitim dönemi ve eğitim ortamı ebeveynlerin en çok önemsediği konulardan biridir. Çocuklarınız okumaya başladığı dönemde eğitici ve zeka geliştirici kitaplara ihtiyaç duyacaktır. Eğitici oyunlar ve sevginizin yanı sıra zeka güçlendirici ve çocuklarınızın öğrenme, anlama gibi becerilerini harekete geçirici profesyonel kitaplara ihtiyacınız olacaktır. Bizlerde sizleri bu dönemlerde rahatlatacak hazır setler hazırladık. Bu rehberimizde çocuklarınız için eğitici kitaplar ve çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Kitap çeşitlerine geçmeden önce şu konulara da değinmek sizlere fikir vermek konusunda daha aydınlatıcı olacaktır:

Çocuk eğitiminde belki de en büyük hatamız ilk yılların önemsiz kabul edilmesidir. Çoğunlukla bu yıllarda çocuk; sadece sevilecek, beslenilip, büyütülecek bir varlık olarak algılanmaktadır. Aslında bilimsel araştırmalar ilk altı yıllık dönemi “hayati dönem” olarak kabul etmektedir.Bu dönemde çocuklar sadece biyolojik olarak değil, ruhi olarak da çok hızlı gelişmektedirler. Kısaca çocuğun bu dönemde en temel özellikleri ve yetenekleri şekillenmektedir. Zekâsı, algılaması, kişiliği, sosyal davranışları gelişmekte, ileriki yıllarda karakterini oluşturacak derecede etkili olmaktadır. Özellikle yürümeyi, ağlamayı, gülmeyi, konuşmayı, korkmayı, üzülmeyi, sevinmeyi bu dönemde öğrenen çocuk beyin gelişiminin büyük bölümünü yedi yaşından önce tamamlamış olur. Çocuk Kitapları bu metodla yazılmış ve eğitimi hedef alan stratejilerle donatılmıştır. Erken yaşlardaki eğitim, deneyimler ve uyarıcılar beyin gelişimini etkiliyor. Çocuğun fiziksel, sosyal ve zihinsel talepleri ne kadar doğru ve kaliteli karşılanırsa gelişimi de o kadar sağlıklı olabilmektedir. Buna göre eğitim çabalarının genel amacı, genç kuşağın yetenekleri doğrultusunda yetişmesine yardım etmektir.

Böylece insan biyopsiko-sosyokültürel bir varlık olduğuna göre bireyin eğitilmesinde biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel açıdan yardım edilmesi gereği açıktır. Eğitim, yalnızca eğitim kuramlarının işi olmaktan çıkar; ailenin, anne-babanın yani yetişkinlerin de çocuk eğitimi konusunda aydınlatılması önem kazanır. Bu yardımlar dışında gerektiğinde psikolojik yardımların alınabilmesi için anne-baba okullarına ve grup çalışmalarına da ihtiyaç vardır. Hatta aşağıda belirttiğimiz eğitici kitaplara da ihtiyaç duyacaksınız. Çocuklarınız günlük bir saatini bu kitaplara ayırdığında hem eğlenecek hem de öğrenecek.

Gelelim Çocuklar İçin 16 Eğitici ve Zeka Güçlendirici Kitaplar (Okumaya Yeni Başlayanlar İçin) Listemize

Evvel Zaman İçinde Masal Şehri

100.00 evvel-zaman-icinde-masal-sehri

Ema Kitap Güldür Bizi Nasrettin Hoca Ciltli

100.00 guldur-bizi-nasrettin-hoca

Mışıl Mışıl Masallar

100.00 misil-misil-masallar

Masal Masal İçinde (Karakter Geliştiren Masallar)

100.00 masal-masal-icinde

2. Sınıf Neşeli Matematik Öyküleri

50.00 2-sinif-neseli-matematik-oykuleri

1. Sınıf Eğlenceli Matematik Kitabı

90.00 45677889

Nasrettin Hoca 10 Kitap Kolektif Oda Yayınları

70.00 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir