Faydalı Bilgiler

Çocuklar İçin 16 Eğitici ve Zeka Güçlendirici Kitaplar (Okumaya Yeni Başlayanlar İçin)

cocuklar-icin-16-egitici-ve-zeka-guclendirici-kitaplar-okumaya-yeni-baslayanlar-icin

Çocuklar İçin 16 Eğitici ve Zeka Güçlendirici Kitaplar (Okumaya Yeni Başlayanlar İçin) – Çocuğunuzun eğitim dönemi ve eğitim ortamı ebeveynlerin en çok önemsediği konulardan biridir. Çocuklarınız okumaya başladığı dönemde eğitici ve zeka geliştirici kitaplara ihtiyaç duyacaktır. Eğitici oyunlar ve sevginizin yanı sıra zeka güçlendirici ve çocuklarınızın öğrenme, anlama gibi becerilerini harekete geçirici profesyonel kitaplara ihtiyacınız olacaktır. Bizlerde sizleri bu dönemlerde rahatlatacak hazır setler hazırladık. Bu rehberimizde çocuklarınız için eğitici kitaplar ve çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Kitap çeşitlerine geçmeden önce şu konulara da değinmek sizlere fikir vermek konusunda daha aydınlatıcı olacaktır:

Çocuk eğitiminde belki de en büyük hatamız ilk yılların önemsiz kabul edilmesidir. Çoğunlukla bu yıllarda çocuk; sadece sevilecek, beslenilip, büyütülecek bir varlık olarak algılanmaktadır. Aslında bilimsel araştırmalar ilk altı yıllık dönemi “hayati dönem” olarak kabul etmektedir.Bu dönemde çocuklar sadece biyolojik olarak değil, ruhi olarak da çok hızlı gelişmektedirler. Kısaca çocuğun bu dönemde en temel özellikleri ve yetenekleri şekillenmektedir. Zekâsı, algılaması, kişiliği, sosyal davranışları gelişmekte, ileriki yıllarda karakterini oluşturacak derecede etkili olmaktadır. Özellikle yürümeyi, ağlamayı, gülmeyi, konuşmayı, korkmayı, üzülmeyi, sevinmeyi bu dönemde öğrenen çocuk beyin gelişiminin büyük bölümünü yedi yaşından önce tamamlamış olur. Çocuk Kitapları bu metodla yazılmış ve eğitimi hedef alan stratejilerle donatılmıştır. Erken yaşlardaki eğitim, deneyimler ve uyarıcılar beyin gelişimini etkiliyor. Çocuğun fiziksel, sosyal ve zihinsel talepleri ne kadar doğru ve kaliteli karşılanırsa gelişimi de o kadar sağlıklı olabilmektedir. Buna göre eğitim çabalarının genel amacı, genç kuşağın yetenekleri doğrultusunda yetişmesine yardım etmektir.

Böylece insan biyopsiko-sosyokültürel bir varlık olduğuna göre bireyin eğitilmesinde biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel açıdan yardım edilmesi gereği açıktır. Eğitim, yalnızca eğitim kuramlarının işi olmaktan çıkar; ailenin, anne-babanın yani yetişkinlerin de çocuk eğitimi konusunda aydınlatılması önem kazanır. Bu yardımlar dışında gerektiğinde psikolojik yardımların alınabilmesi için anne-baba okullarına ve grup çalışmalarına da ihtiyaç vardır. Hatta aşağıda belirttiğimiz eğitici kitaplara da ihtiyaç duyacaksınız. Çocuklarınız günlük bir saatini bu kitaplara ayırdığında hem eğlenecek hem de öğrenecek.

Gelelim Çocuklar İçin 16 Eğitici ve Zeka Güçlendirici Kitaplar (Okumaya Yeni Başlayanlar İçin) Listemize

Çevre Bilim Okuyup Öğrenelim Mavitikli Yayıncılık

85.00 

Üçgen Yayıncılık Gizemli Yolculuklar Serisi 10 Kitap + Değerlendirme Eki

125.00 

Üçgen Çocuk Felsefe Atölyesi 10 Kitap Deneme Eki 2. ve 3.Sınıflar İçin 7-12 Yaş Hikaye Seti

90.00 

Şaşkın Dostlar Serisi 10 Kitap + Değerlendirme Eki

90.00 

Bil Bakalım Ne Oldu Serisi 10 Kitap Artı Değerlendirme Eki Kutulu

90.00 

Kitap Kurdu Çocuklar İçin Hikaye Seti 20 Kitap Takım Set

350.00 

Harry Potter Seti 7 Kitap Takım

600.00 

Çoklu Zeka ve Dikkat Geliştirme Seti 10 Kitap

135.00 

Şirin Kendimi Durduramıyorum 2 Set 5 Kitap Takım

190.00 

3 Yaş İçin Öyküler

35.00 

Özyürek Yayınları Ökkeş Serisi 10 Kitap

175.00 

4. Sınıf (Matematiksiz Hayat Düşünmüyorum) 5 Kitap Etkinlik Kukla Yayınları

50.00 

3.Sınıf Kış Tatil Kitabı Seti

49.00 

2.Sınıf Kış Tatil Kitabı Seti

49.00 

1.Sınıf Kış Tatil Kitabı Seti

69.00 

1.Sınıf 3’lü Set Türkçe Matematik Hayat Bilgisi Seti Mavi Tıklı Yayıncılık

100.00 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir